REZULTATI!

REZULTATI 1. Acceleration IC 1. AutoX IC (didn’t count for overall result) 14. overall Dynamic events In smo zopet doma! Najprej bi Vam radi sporočili, da je bilo vzdušje na Formula Student Hungaryvrhunsko! Zelo smo uživali v vseh možnih aktivnostih za člane ekip! Lepa namestitev, čudovito mesto Gyor, odštekane zabave, nekaj cestnega dirkanja…skoraj popoln recept za dogodek v svetu motosporta. Kot drugo, ekipi Fast Forest želimo hitro popravilo dirkalnika in veliko sreče na prihajajočih dogodkih. Radi bi poudarili, da se take nezgode lahko dogodijo na kateremkoli dogodku s pospeševanjem, ki ima v bližini zid. Tudi na nedevnem Formula Student Germany e.V. je prišlo do nekaj neljubih dogodkov. Motosport je je disciplina, ki je ni jemati zlahka, zna biti zelo nevarna in ravno v ta namen imamo na tekmovanju toliko pravil, ki poskrbijo za največjo možno varnost vseh udeleženih. Za prihodnja tekmovanja bi si želeli več odprtih prog, širših varnostnih con in boljšega oprijema podlage, vsekakor pa kot najpomembneje izpostavljamo željo, da se razpisane aktivnosti v različnih fazah tekmovanja ne bi odpovedovale zadnji trenutek, česar smo na naše presenečenje bili deležni na tokratnem dogodku. Naša ekipa, in seveda vse druge, vsaj tako predvidevamo, vlagamo veliko napora, energije, časa in ljubezni v proces izdelave našega dirkalnika, ravno z namenom, da bi na tekmovanjih delal brezhibno, zatorej nas lahko razumete, ko Vam rečemo, da odstop za nas nikdar ni in ne bo ena izmed možnosti!! Pretreseni smo bili, ko se je večina udeleženih tekmovalnih ekip odločila, da ne želijo sodelovati v autoX in Endurance. Za povrh vsega pa je bila odločitev oragnizatorja ta, da se opusti Endurance in autoX organizira kot ločen dogodek (ki se tudi ni vštel v končni izkupiček točk), za vse nas, ki smo bili že(l)jni tekmovanja. Kot se je na koncu izkazalo, je bila proga v popolnem voznem stanju, to Vam lahko potrdi naš voznik Luka Sinobad, ki se lahko tudi pohvali z zavidljivim rekordom, najhitrejšim časom za IC dirkalnike! Bravo! Da okusite nekaj tega adrenalina, kako je voziti našo zver po ulicah Széchenyi István Egyetem, pa hitro kliknite na sledeči video!

REZULTATI / RESULTS 1. Acceleration IC1. AutoX IC (didn't count for overall result)14. overall Dynamic eventsIn smo zopet doma! 😀 Najprej bi Vam radi sporočili, da je bilo vzdušje na Formula Student Hungary vrhunsko! Zelo smo uživali v vseh možnih aktivnostih za člane ekip! Lepa namestitev, čudovito mesto Gyor, odštekane zabave, nekaj cestnega dirkanja…skoraj popoln recept za dogodek v svetu motosporta. 😀Kot drugo, ekipi Fast Forest želimo hitro popravilo dirkalnika in veliko sreče na prihajajočih dogodkih. Radi bi poudarili, da se take nezgode lahko dogodijo na kateremkoli dogodku s pospeševanjem, ki ima v bližini zid. Tudi na nedevnem Formula Student Germany e.V. je prišlo do nekaj neljubih dogodkov. Motosport je je disciplina, ki je ni jemati zlahka, zna biti zelo nevarna in ravno v ta namen imamo na tekmovanju toliko pravil, ki poskrbijo za največjo možno varnost vseh udeleženih.Za prihodnja tekmovanja bi si želeli več odprtih prog, širših varnostnih con in boljšega oprijema podlage, vsekakor pa kot najpomembneje izpostavljamo željo, da se razpisane aktivnosti v različnih fazah tekmovanja ne bi odpovedovale zadnji trenutek, česar smo na naše presenečenje bili deležni na tokratnem dogodku.Naša ekipa, in seveda vse druge, vsaj tako predvidevamo, vlagamo veliko napora, energije, časa in ljubezni v proces izdelave našega dirkalnika, ravno z namenom, da bi na tekmovanjih delal brezhibno, zatorej nas lahko razumete, ko Vam rečemo, da odstop za nas nikdar ni in ne bo ena izmed možnosti!! Pretreseni smo bili, ko se je večina udeleženih tekmovalnih ekip odločila, da ne želijo sodelovati v autoX in Endurance. Za povrh vsega pa je bila odločitev oragnizatorja ta, da se opusti Endurance in autoX organizira kot ločen dogodek (ki se tudi ni vštel v končni izkupiček točk), za vse nas, ki smo bili že(l)jni tekmovanja. Kot se je na koncu izkazalo, je bila proga v popolnem voznem stanju, to Vam lahko potrdi naš voznik Luka Sinobad, ki se lahko tudi pohvali z zavidljivim rekordom, najhitrejšim časom za IC dirkalnike! Bravo! Da okusite nekaj tega adrenalina, kako je voziti našo zver po ulicah Széchenyi István Egyetem, pa hitro kliknite na sledeči video! ;)_________________________________________________________________________________________And we are back home! 😀 First and foremost the atmosphere at Formula Student Hungary event was the best!! We enjoyed it a lot! Nice on site accommodation, beautiful town Györ, great party, some street racing…almost a proper motorsport event. 😀Secondly, we wish team Fast Forrest fast repair of their car and better luck in next events.But we have to add that such crash could happen on any acceleration event with a wall nearby. There was some spinning even on recent FSG acceleration event. Motorsport is quite dangerous activity and that is the reason why there are so many safety regulations for formula student cars.For next events, we would prefer some more open track layouts, wider 'safety zones' and better grip, but most of all, we wish that events would not be canceled during the ongoing competition, as it was the case here.We, and all participant teams, as we imagine, put a lot of effort, energy, time and love to build our car and to make it run properly in all events, so quitting isn't an option for us, never! Therefore we were very surprised when the majority of teams wanted to quit autoX and Endurance. At the end, the decision was to cancel endurance and make Auto X separate event (also didn't count for overall results) for the teams who like driving their cars. It turned out that track was perfectly drivable, at least our driver Luka Sinobad enjoyed it while posting fastest time for IC car! To have a better taste of how it is to drive our beast on streets of Széchenyi István Egyetem have a look at the video attached. 😉

Objavil/a Superior Engineering – Formula student Team Ljubljana dne 23. avgust 2017